Wydruki na płótnie a właściwości płótna

obrazy ze zdjęcia
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Jeśli chcesz w niebanalny sposób udekorować pustą ścianę, postaw na wydruki na płótnie. To rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem z uwagi na wielość zalet. Pamiętaj jednak, by wybierać takie obrazy, które powstają na najwyższej jakości materiału. Dlaczego jest to takie ważne?

Płótna bawełniane stosowane przez wybitnych malarzy

Obrazy na płótnie znane są już od wieków. I zawsze artyści wybierali wyłącznie płótna bawełniane, stanowiące podkłady swoich dzieł sztuki. A to wszystko z uwagi na wyjątkową strukturę bawełny.

To ona sprawia, że obrazy wyróżniają się niebywałą szlachetnością. Takie płótno pozwala na uwypuklenie piękna malowanych (drukowanych) dzieł, a przy tym umożliwia zachowanie ich walorów estetycznych.

Wybieraj obrazy na naturalnym płótnie malarskim

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wydruki na płótnie będą wyróżniały się najwyższą jakością, postaw na płótno będące 100-procentową bawełną. Dzięki zagruntowaniu z jednej strony, farba będzie pozostawać na wierzchu. W ten sposób można uzyskać głębokie nasycenie kolorów.

Warto także wiedzieć, że takie płótno będzie w stanie zniwelować również niską rozdzielczość zdjęć. Dzięki temu nawet kiepska fotografia sprawi, że wydruk na płótnie nie będzie uwidaczniał nieestetycznych pikseli.

Należy przy tym wystrzegać się wydruków na tzw. canvasach. Jest to materiał syntetyczny z domieszką poliestru, który jest podatny na rozciąganie oraz marszczenie. W efekcie możesz spodziewać się, że żywotność wydruków na płótnie będzie krótka.