Obrazy na ścianę – kwadratowe czy prostokątne?

fotoobrazy do salonu
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób tchnąć w ściany życie? Najprostszym sposobem jest zamówienie obrazów na ścianę. I wcale nie chodzi o kosztowne dzieła sztuki, lecz drukowane zdjęcia. Doskonała jakość oraz możliwość uzyskania dowolnego motywu – to najważniejsze zalety. Wcześniej jednak musisz zdecydować, czy obrazy na ścianę mają mieć formę kwadratu czy prostokąta.

Kwestia ta to wyłącznie preferencje indywidualne. Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania oraz jaka jest ogólna koncepcja aranżacji.

Ważne kadrowanie

Musisz jednak mieć świadomość, że istnieje pewne ograniczenie. Chodzi o odpowiednie kadrowanie. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze możliwe jest wykadrowanie zdjęcia prostokątnego w taki sposób, by móc uzyskać obraz na ścianę w formie kwadratu.

Zdarzają się i sytuacje odwrotne. Nie każda fotografia jest wykonana w taki sposób, by z kwadratu można byłoby przełożyć ją na prostokątne obrazy na ścianę.

Zdaj się na wiedzę specjalistów

Jeżeli chcesz mieć pewność, że fotoobraz będzie wyglądał profesjonalnie, nie podejmuj się samodzielnego kadrowania. Wybierz takie studio graficzne, które porady oraz kwestie kadrowania wykonuje bezpłatnie. W takich przypadkach wystarczy tylko wysłać zdjęcie, by otrzymać informacje o możliwościach uzyskania obrazów kwadratowych czy prostokątnych. Otrzymasz także dane na temat tego, w jakiej wielkości najlepiej zamówić fotoobraz ze zdjęcia.