Obrazy na płótnie – do jakich pomieszczeń pasują?

wydruki ze zdjęć
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Przymierzasz się do zakupu obrazów na płótnie? Zastanawiasz się jednak, czy aby na pewno będą dobrze prezentowały się w każdym pomieszczeniu? Sprawdź, w jakich przypadkach jest to najlepsze rozwiązanie.

Do salonu

Nic nie stoi na przeszkodzie, by obrazy na płótnie zawiesić na ścianach w pokoju dziennym. Jest to bowiem pomieszczenie najbardziej reprezentacyjne, dlatego musi być odpowiednio udekorowane.

Jeśli chodzi o konkretne motywy, w zasadzie nie ma w tym przypadku większych ograniczeń. Najważniejsze jest to, by wzór stanowił dopełnienie całości aranżacji i nadawał pomieszczeniu odpowiedniego klimatu.

Do sypialni

Również w sypialni nie powinno zabraknąć obrazów na płótnie. W tym pomieszczeniu dobrze będą komponowały się obrazy z własnego zdjęcia, dzięki czemu wnętrze nabierze bardziej osobistego charakteru.

Do pokoju dziecięcego

Obrazy na płótnie dobrze będą wyglądać także na ścianach pokoju dziecięcego. Z powodzeniem mogą zawisnąć ulubione bajkowe postacie bądź inne motywy, jednoznacznie kojarzące się z pociechami. Ważne, by obrazy były pełne żywych i soczystych kolorów.

Do kuchni

Coraz bardziej popularne jest zawieszanie obrazów na płótnie w kuchni. Z łatwością można bowiem znaleźć odpowiednie motywy (np. owoce i warzywa, ziarna kawy, itp.), które doskonale wpiszą się w tego typu wnętrze. Wybierając obrazy płócienne, warto jednak zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Muszą być odporne na blaknięcie czy plamy.