Małe czy duże zdjęcia na ścianę?

fotoobrazy na płótnie
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Interesują Cię zdjęcia na ścianę? Zastanawiasz się nad konkretnym rozmiarem? Pamiętaj, że wielkość takiego fotoobrazu nie zawsze uzależniona jest od własnego „widzimisię”. Istnieje kilka czynników, które koniecznie należy wziąć pod uwagę.

Jakość zdjęcia

To czy zamówisz małe, czy duże zdjęcie na ścianę, zależy w dużej mierze od jakości fotografii. Jeśli bowiem będzie miała niską rozdzielczość, zadowalające rezultaty osiągniesz, wybierając mały obraz. Jeżeli rozdzielczość jest bardzo wysoka, wówczas możesz zamówić zdjęcia na ścianę, których rozmiar wyniesie nawet 80×120 cm, bo takie fotografie zachowają swoje walory estetyczne.

A co zrobić, jeśli jakość zdjęcia jest kiepska? Wówczas nie pozostaje nic innego jak zamówić mniejszy obraz albo zdecydować się na tzw. tryptyk.

Miejsce, w którym chcesz powiesić fotoobraz

Wielkość zdjęcia na ścianę zależy również od miejsca, w którym ma on zawisnąć. Zwróć uwagę na wolną powierzchnię oraz metraż samego pomieszczenia. Nie zawsze duże obrazy będą dobrze prezentowały się w niewielkich pokojach.

Przeznaczenie

Jeżeli zdjęcia na ścianę przeznaczone są w roli prezentu, zdecyduj się na jak najbardziej optymalny rozmiar. Weź pod uwagę to, że nie wszyscy mogą być zadowoleni z obrazu o wymiarach 80×120 cm. Szczególnie polecany jest w tym przypadku rozmiar 50×70 cm, który wydaje się być najbardziej uniwersalny.