Jak powstają zdjęcia na płótnie?

zdjęcie na płótnie
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Zdjęcia na płótnie to doskonała propozycja dla osób, które chcą niewielkim kosztem udekorować pomieszczenie i tchnąć życie w pustą ścianę. Ich zaletą jest to, że można dopasować je do swoich upodobań, wybierając spośród setek tysięcy gotowych już motywów lub drukując własne zdjęcie na płótnie.

Proces powstawania fotoobrazów na płótnie

Zdjęcia na płótnie powstają przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Niezbędne są profesjonalne plotery fotograficzne, dzięki czemu taki fotoobraz jest w stanie uzyskać doskonałą jakość, wytrzymałość oraz walory estetyczne. Po otrzymaniu wydruku materiał oprawiany jest na blejtramie.

Dzięki temu, że zwykle zadrukowywane są również krawędzie boczne, nie ma konieczności wieszania obrazu w dodatkowej ramie zewnętrznej.

Ważna jest jakość płótna

Jeśli chcesz mieć pewność, że zdjęcie na płótnie będzie wyróżniało się doskonałą jakością, istotne znaczenie ma nie tylko samo urządzenie, ale również odpowiedni materiał.

Tańsze fotoobrazy drukowane są na tzw. canvasach. Są to materiały syntetyczne z domieszką poliestru. Choć takie obrazy będą atrakcyjne cenowo, na pewno nie przetrwają zbyt długo. Pod wpływem temperatury oraz światła słonecznego mogą marszczyć się, blaknąć, a nawet rozciągać się.