Druk na płótnie – czy widać piksele?

zdjęcie na płótnie
Wzór dostępny w sklepie internetowym picassi.pl

Druk na płótnie stanowi bardzo prosty, a przy tym niebanalny sposób na udekorowanie ściany. Możliwość uzyskania dowolnego obrazu z własnego zdjęcia cieszy się zainteresowaniem coraz większego grona osób z uwagi na wielość zalet. Niektórzy jednak martwią się tym, że na takim obrazie widoczne będą piksele. Ale czy faktycznie jest się czym martwić?

Widoczność pikseli można łatwo sprawdzić

Wcale nie jest potrzebna jakaś tajemna wiedza oraz umiejętności, by sprawdzić widoczność pikseli na druku na płótnie. Wystarczy kilkakrotnie kliknąć w zdjęcie, a następnie najechać kursorem na wybrany szczegół. Tak będzie wyglądał bowiem na druku, patrząc na niego z bliskiej odległości.

Jak zminimalizować widoczność pikseli?

W tej sytuacji najlepiej dostosować rozdzielczość zdjęcia do wielkości druku na płótnie. Im gorsza jakość fotografii, tym mniejszy obraz dobrze jest zamówić.

Ponadto można poradzić sobie z widocznymi pikselami w inny sposób. Jedną z możliwości jest zawieszenie obrazu w takim miejscu, by znajdował się w sporej odległości od wzroku. Im dalej, tym piksele są mniej widoczne.

Warto także pokusić się o zamówienie wydruku na płótnie z naturalnej bawełny. Jego struktura sprawia, że wszelkie nieostrości i piksele nie są tak bardzo uwypuklone.